سفارش تبلیغ
صبا ویژن
از اخلاق نادان، پاسخ دادن پیش از شنیدن است . [امام صادق علیه السلام]
 

عقب‌نشینی نمایشی نیروهای سعودی از بحرین
 

 

تصویر بزرگ

رژیم آل سعود در آستانه برگزاری گفت‌وگوی صوری آل خلیفه در بحرین و برای فرونشاندن خشم مردم این کشور اعلام کرد که بخشی از نیروهای نظامی خود را از دوشنبه آینده از بحرین خارج می‌کند اما عقب‌نشینی کامل نخواهد کرد.

 

 

 

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از منابع سعودی گزارش داد با توجه به ثبات اوضاع در بحرین، عربستان برای خروج بیشتر نیروهایش از این کشور آماده می‌‌شود.

یک منبع دولتی ریاض گفت: " نیروهای سعودی از دوشنبه آینده از بحرین خارج می‌شوند. "

یک منبع دیگر سعودی نیز با تایید خبر عقب‌نشینی نیروهای عربستانی تاکید کرد این عقب‌نشینی به یک‌باره نخواهد بود.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک منبع سعودی اعلام کرد: نیروهای سعودی که بخش اعظم نیروهای سپر جزیره را تشکیل می‌دهند جایگزین می‌شوند اما به طور کامل از بحرین خارج نمی‌شوند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود تصریح کرد: طبیعی است که نیروهای سپر جزیره جایگزین شوند اما خطر همچنان وجود دارد و این نیروها به پایگاه‌های خود بازنخواهند گشت و به طور کامل عقب‌نشینی نمی‌کنند.

این در حالی است که شاهدان عینی در صفحات مجازی- اجتماعی چون فیس بوک و دیگر شبکه‌ها از جمله با پخش فیلمی در سایت یوتیوپ به طور گسترده اعلام کردند که شنبه شب گذشته واحدهای نظامی وابسته به نیروهای سپر جزیره از روی پل "ملک فهد " با تدابیر شدید امنیتی عبور کردند.

پل ملک فهد، بحرین را به عربستان وصل می‌کند و از روی دریا عبور کرده و به عربستان می‌رسد و تنها راهی است که نیروهای عربستانی از آن عبور کردند و وارد بحرین شدند.

بحرین از بیش از 4 ماه پیش و در اواسط فوریه تاکنون، صحنه تظاهرات ضد رژیم آل‌خلیفه بوده است و در 13 مارس گذشته، نیروهای اشغالگر شورای همکاری خلیج فارس به رهبری نیروهای عربستانی به بحرین سرازیر شدند تا تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم این کشور را سرکوب کنند.

سعودی‌ها اعلام کردند که هزار سرباز را به بحرین اعزام کردند اما آن‌ها بطور محرمانه تائید کردند که تعداد واقعی نیروهای سعودی بسیار بیشتر از این میزان است.

این دخالت نظامی پس از آن صورت می‌گیرد که عربستان سعودی از گسترش قیام‌های مردمی و گسترش آن به این کشور هراس دارد. به ویژه اینکه آنچه در عربستان روی می‌دهد الهام‌گرفته از حوادث بحرین است و این همان چیزی است که سبب شد عربستان به مقامات بحرینی خود پیام دهد که اگر نمی‌تواند جنبش مردمی را سرکوب کند، عربستان خود دست به کار خواهد شد.

عربستان و بحرین روابط سیاسی و اقتصادی قدرتمندی با یکدیگر دارند و عربستان بزرگ‌ترین حمایت کننده مالی بحرین است.

بسیاری از شیعیان سعودی ساکن منطقه الشرقیه عربستان نیز ارتباط خانوادگی با شیعیان بحرین دارند و این امر موجب وحشت خاندان سعودی از رسیدن دامنه اعتراضات مردمی به عربستان شده است.

پادشاه بحرین برای فرونشاندن خشم مردمی با درخواست برای گفت‌وگوی ملی از شنبه آینده، وعده داده است که همه موضوعات بر سر میز گفت‌وگو مطرح است.

شاه حمد بن عیسی در حالی از مذاکره برای ایجاد اصلاحات در این کشور سخن به میان می‌آورد که دولت بحرین طی سال‌های گذشته بارها به نتایج مذاکرات با گروه‌های مخالف که اکثریت آنها را شیعیان تشکیل می‌دهند، بی‌اعتنایی کرده است.

انقلابیون بحرین با تحریم این گفت‌وگوها تاکید کردند که ترفند رژیم آل‌خلیفه در دعوت از معارضان برای گفت‌وگو تلاشی از پیش شکست خورده است که راه به جایی نخواهد برد.

منبع:  سایت خبری انقلاب اسلامی

 


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/4/10:: 8:32 عصر     |     () نظر

مادرشهید !همان که تا مغز استخوانم را می سوزاند می لرزم وقتی خبر چادر به خاک نشسته ات راهر لحظه می شنوم. وقتی مادرم را در قبری سرد دیدم بدون اینکه حتی برای آخرین بار چشمانش را باز کند وسیلاب نگاههای ملتمسانه ام را بخواند با مِهر !می خواستم فقط تنهابرای یک بار!تمامی دلتنگیهای این چند ماهه که مُهر هزار و چند ساله خورده ، خاکهای فاصله را کنار بزند ،دستی بگشاید، سرم را به دست بگیرد و به قلبش بچسباند تا تمام این جان خسته ام آرام شود.اما همان لحظه صدایش در گوشم پیچید میدانی اگربه قامت توفرزندم، کفن می بریدم از دل که دیگرنفس درسینه میماند! بگذار بگویم بمیرم برایت مادر شهید بحرین، که فرزندت از درد هتک حرمت دیگر گلوله نمیتواند آرامش کند و خونش صورت پراز شرمش را سرخ . هروقت حمد میخوانم و هزار بار خدا را به توحید صدا می زنم سیر نمی شوم. زمین خیس می شود وقتی صورتم را روی تربت اربابم حسین (ع) می گذارم و نام تورا تلاوت می کنم .مادرشهید! آن هنگام که به ال الله وحشیانه همین ال سعودیها حمله کردند و خیمه هایشان را به آتش کشیدند و معجرشان را به غارت، عمه سادات ذکر مادر زهرا سلام الله را حتی نشسته به قامت نبست. وتو چه زیبا در همین قاب ظهور کردی.مادر شهید ! اگر به خانه ات حمله می کنند وچشمهای جوانت را می بندند و در آخر بعد از چند هفته خبر شهادتش رامی شنونی و جنازه اش را به دست میگیری ؛ میدانی هنوز در ایران مادرانی هستند که حتی نمی دانند جوانان برومندشان زنده هستند یا ...! تنها به اسم گمنام می شناسندشان .میدانی 19 سال است مادری هنوز در خانه اش را باز نگه میدارد .مادر شهید !وقتی گلوی فرزندت با تیر مستقیم گلوله ال امیه نشانه می رود؛ میدانی در ایران مادرانی هستند که جلوی چشمانشان سرهای بچه هایشان را بریدند. اگرمیبینی امروز زینبت را در مدرسه سیلی زدند و دستش را شکستند...! دیروز زمانی درایران چند مدرسه با دانش آموزانش مورد هجوم بمبهای ال یهود قرار گرفت و خاکستر شد . مادر شهید بحرین که دامنت معراج اصحاب سید الشهدا (ع) است ، با مشتی گره کرده در کلاس درسم الله اکبر فریاد می زنم وقتی می ایستی با پهلویی شکسته و بازویی ورم کرده به چادرت تکیه میکنی ،که سیاهی چادرت کمر شیطان را می شکند. این روز را به تو دراوج بغضی گلوگیر تبریک میگویم .هر که جا باشیم در تمامی لحظاتمان بیاد شما هستیم تا اذن مولایمان ازمناره ها دررسد .نصرت خدا نزدیک است.ان تنصرالله ینصرکم ویثبت اقدامکم

یازهرا(س)./

منبع:نسل حضور


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/4/7:: 12:0 عصر     |     () نظر

 

بحرین

لعنت به آل شیطان

دریافت

منبع:ایران بلوتوث


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/4/7:: 2:5 صبح     |     () نظر

 

نیروهای امنیتی گمان می کردند که او برای درمان مجروحان بحرینی و همکاری با پزشکان این بیمارستان به آنجا می رفت در حالی که از حقیقت مسأله و موضوع آموزش وی خبر نداشتند.

 

به گزارش شیعه آنلاین، "حسین عبدالعال" 21 ساله دانشجوی دانشکده پزشکی دانشگاه بحرین است. او از شیعیان عربستان و از شاعران جوان در کشورش شناخته می شود.

گفته می شود وی حدود دو ماه پیش ناگهان ناپدید شد و تا چند روز هیچ خبری و اطلاعاتی از وی نزد خانواده و نزدیکانش نبود تا اینکه چند هفته بعد او تماس گرفت و اعلام کرد که زنده است اما توسط نیروهای امنیتی بحرین بازداشت شده و اکنون در محل نامعلومی زندانی است.

قابل ذکر است این جوان سعودی از اهالی شهر شیعه نشین "قطیف" است و برای تحصیل به کشور بحرین سفر کرده بود. او در نزدیکی بیمارستان "سلمانیه" بازداشت شد. همان بیمارستانی که در نزدیکی میدان "اللؤلؤ" مرکز تجمع انقلابیون بحرین قرار دارد. این بیمارستان به اصلی ترین محل مراجعه مجروحان این انقلاب تبدیل شده است.

"سلمانیه" همان بیمارستانی است که چند روز پیش به بهانه پذیرش مجروحان انقلاب 14 فوریه بحرین، توسط نیروهای امنیتی و پلیس محاصره و اشغال شد اما "حسین عبدالعال" دوران آموزشی خود را در این بیمارستان می گذراند از همین رو در نزدیکی آن رؤیت شده بود.

نیروهای امنیتی گمان می کردند که او برای درمان مجروحان بحرینی و همکاری با پزشکان این بیمارستان به آنجا می رفت در حالی که از حقیقت مسأله و موضوع آموزش وی خبر نداشتند.

در همین حال خانواده و نزدیکان این جوان سعودی از مسئولان سفارت عربستان در بحرین خواستند که فورا دست بکار شوند و این جوان بی گناه را آزاد کنند.

کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/4/2:: 10:14 عصر     |     () نظر

این منابع تاکید کردند که وهابیون اقدام به تخریب برخی بقاع در منطقه "قلیوب" و تهدید به ویرانی ضریح مقدس راس الحسین(ع) و مسجد آن حضرت و نیز سیده نفیسه در قاهره کرده اند
مهر: برخی منابع آگاه از تلاش عربستان سعودی برای بهره برداری از عناصر وهابی در مصر برای بسط نفوذ خود در این کشور خبر دادند.

منابع خبری از تحرکات وسیع وهابی ها درمصر و تخریب برخی قبور متبرکه خبر دادند.

این منابع تاکید کردند که وهابیون اقدام به تخریب برخی بقاع در منطقه "قلیوب" و تهدید به ویرانی ضریح مقدس راس الحسین(ع) و مسجد آن حضرت و نیز سیده نفیسه در قاهره کرده اند.

منابع مذکور تصریح کردند که بامداد پنجشنبه گروهی از وهابیون با یورش به بقاع افراد متقی در منطقه قلیوب اقدام به تخریب آن کردند اما در هنگام ویران کردن قبر "سیدی عواد" از بزرگترین بقاع متبرک در این شهر با ساکنان درگیر شدند که دو تن از آنها بوسیله مردم دستگیر و تحویل مقامات امنیتی شدند.

مجمع پژوهشهای اسلامی وابسته به الازهر ضمن ناخرسندی شدید خود از این اقدامات وهابیون آن را نامشروع و حرام دانستند و از مسئولان خواستند که با این قبیل اقدامات مقابله کنند.

"علی جمعه" مفتی مصر در واکنش به تهدید وهابیون برای تخریب ضریح راس الحسین (ع) گفت: خداوند هر دستی که به سوی ضریح دراز شود را قطع خواهد کرد. خراب کردن ضریح های مقدس خروج از دین و مغایر با اصول انسانی است.

از سوی دیگر تظاهراتی با حضور اعضای مجمع پژوهشهای اسلامی، صوفی ها و نمازگزاران برگزار شد که درآن اقدامات سلفی ها و وهابیون در تخریب اماکن دینی نکوهش و محکوم گردید.

اما منابع مصری شکل گیری و گسترش وهابیت در مصر را در دوران حسنی مبارک دانستند زیرا مبارک دست سفارت عربستان را برای حمایت از این فرقه ضاله باز گذاشت.

منابع مذکور اعلام کردند که وهابیون از سفارت عربستان در قاهره حقوق ماهانه دریافت می کنند و آل سعود دهها میلیون دلار صرف حمایت و تبلیغ وهابیت و سلفی ها در مصر کرده است و سالانه جوانان مصری را برای فرا گیری تعالیم وهابیت به عربستان اعزام می کند.

این در حالی است که برخی علمای الازهر معتقدند که وهابیت جایگاهی در مصر ندارد و مردم مصر بسیار به اهل بیت علاقمندند و این گروه در دوران رژیم حسنی مبارک در دهه هشتاد در مصر بوجود آمدند تا از گرایش جوانان مصر به انقلاب اسلامی جلوگیری کنند.

منابع آگاه مصری اعلام کردند که سفارت آل سعود درمصر به شدت از وهابیون حمایت می کند و قصد دارد که از آنها به عنوان ابزاری برای نفوذ در مصر پس از مبارک بهره برداری کند.

کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/4/2:: 9:17 عصر     |     () نظر

نوشته شده توسط بحرینی 90/4/2:: 8:58 عصر     |     () نظر