سفارش تبلیغ
صبا ویژن
با دادن صدقه و پیوند با خویشاوندان، گناهانتان را پاک کنید و محبوب خداوند شوید . [امام علی علیه السلام]
 
جوان بحرینی: ایرانی‌ها، دمتان گرم
 
یک جوان بحرینی در وبلاگ خود به زبان فارسی از جوانان ایرانی که در ورزشگاه آزادی علیه آل سعود شعار داده و با مردم بحرین همدردی نمودند تشکر کرد.
 این جوان بحرینی در وبلاگ خود نوشت: "تلویزیون ورزشی رسمی بحرین امشب برنامه‌ای را به شعارهای مردم ایران در ورزشگاه آزادی به علیه عربستان و بحرین اختصاص داده است. بعد از مدتها سکوتشان در این مورد شکسته شد! ما بحرینی‌ها بسیار خوشحال شدیم وقتی شنیدیم دولت بحرین از این حرکت ناراحت شده و متاثر شده است. من از طرف خودم و تمامی جوان‌های بحرین از شما جوانان غیور ایرانی تشکر می‌کنم ."

این تشکر جوان بحرینی مزبور در حالی مطرح می‌شود که در استادیوم آزادی بعضا با جوانان ایرانی شعاردهنده بر ضد آل‌سعود و آل‌خلیفه رفتارهای تندی صورت پذیرفت.
 

کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/2/27:: 11:4 عصر     |     () نظر

دردنامه زن بحرینی؛ کتکم می‌زدند تا برقصم!
 

تصویر بزرگ
این زن در ادامه نامه خود می نویسد : بعد از این سخنان آنها روپوش سفید پزشکی مرا به زور از من گرفتند چون معتقد بودند که من لیاقت این لباس را ندارم و سپس مرا مجبور کردند تا برای آنها برقصم و آواز "همه پادشاه خلیفه بن سلطان را می خواهند" بخوانم و در این حالت شروع به عکس گرفتن از من کردند.
نامه دردآور یک پزشک بحرینی به یک روزنامه اروپائی درباره نحوه برخورد ماموران امنیتی آل خلیفه با مخالفان دولت پرده از جنایاتی برمی دارد که مطرح شدن آن در رسانه های غربی از عمق فاجعه حاکم بر این کشور کوچک عربی حکایت دارد.

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از مهر، این زن پزشک بحرینی با ارسال نامه ای الکترونیکی ( ایمیل ) به روزنامه ایندیپندنت می نویسد : روزی از همین روزها نیروهای امنیتی من و همکارانم را در بیمارستان بازداشت کردند و به نحوی با من سخن گفتند که تاکنون نظیر آن را تجربه نکرده بودم.

آنها ابتدا به صورت من سیلی زدند و سپس مرا به باد کتک گرفتند و بعد با متهم کردن من به هرزگی، پولهایی که همراهم بود را به من نشان داده و گفتند این پولها را از راه نادرست به دست آورده ای. در خیابان چه می خواهی؟ "ش ی ع ه ک ث ی ف" دولت برای شما آرامش و امکانات تحصیلی آماده کرده و حتی به شما کمک هزینه تحصیل هم می دهد آنوقت شما به خیابان می آئید و علیه دولت شعار می دهید؟

این زن در ادامه می نویسد : شکنجه واقعی زمانی شروع شد که آنها چشمهای من و همکارانم را بستند و سپس مرا مجبور کردند تا با چشمهای بسته در اتاق بازجویی بدوم. من به سرعت می دویدم و بارها به دیوارمی خوردم که نتیجه آن شکستگی سر و زخمهای بزرگ بر روی پیشانیم بود.
نیروهای امنیتی آل خلیفه مرا مجبور کردند تا برای آنها برقصم و آواز "همه پادشاه خلیفه بن سلطان را می خواهند" بخوانم و در این حالت شروع به عکس گرفتن از من کردند.

آنها سپس به من گفتند : این همان چیزی است که تو لایقش هستی . زیرا تو یک شیعه بی ارزش هستی. تو علیه پادشاه و ولیعهد ما اقدام کرده ای .

این زن در ادامه نامه خود می نویسد : بعد از این سخنان آنها روپوش سفید پزشکی مرا به زور از من گرفتند چون معتقد بودند که من لیاقت این لباس را ندارم و سپس مرا مجبور کردند تا برای آنها برقصم و آواز "همه پادشاه خلیفه بن سلطان را می خواهند" بخوانم و در این حالت شروع به عکس گرفتن از من کردند.

به علاوه به این اقدامات، در حالی که هنوز چشمانم بسته بود بطور ناگهانی مرا کتک می زدند و فریاد می کشیدند: نمی خواهیم صدایت را بشنویم تو همانند یک زن بد کاره فریاد میکشی.

این زن بحرینی به گوشه هایی از شکنجه های نیروهای آل خلیفه اشاره می کند که چون بسیار دردناک و وحشتناک می باشد قابل بیان نیست.

این زن در ادامه نامه خود می نویسد: پس از این شنکنجه ها در حالی که هنوز چشمان بسته بود آنها مرا به داخل اتاقی بردند که افسران مرد و زن در آن حضور داشتند و همگی آنها سوالات مشابهی را پشت سرهم از من مطرح می کردند زیرا خواهان شنیدن پاسخ های مورد دلخواه خود بودند و نتیجه این پرسش و پاسخ آن بود که من مرتبا سیلی و کتک می خوردم.

آنها از من می خواستند بگویم که قصد رفتن به میدان لولو و شرکت در تظاهرات ضد رژیم خلیفه را داشتم اما با وجود تمام این شکنجه ها من فقط علیه وزرات بهداشت و نحوه رسیدگی به مجروحان حوادث اخیر شعار می دادم.

به نوشته این زن بحرینی، ماموران آل خلیفه او را تهدید می کردند که با اشیاء نوک تیز مجروح کرده و سپس در جلوی سگها خواهند انداخت تا این حیوانات نیز به آنها حمله کنند و سپس وی را به دادگاه نظامی برده، اورا محکوم به تحمل چهار سال زندان کرده و تابعیت بحرینی را نیز از او می گیرند.

این زن در پایان می نویسد: در پایان زمانی که آنها به خواست خود نرسیدند از من خواستند تا برگه ای را که در آن عنوان شده بود علیه وزارت بهداشت بحرین تظاهرات کرده ام را امضا کنم. سپس مرا به دخل راهرویی برده و چشمانم را باز کردند و در آنجا دیدم که تمامی همکارانم نیز حاضر هستند. در آن هنگام به دلیل آنکه هیچ یک از همکارانم را از دست نداده ام از خدا تشکر کردم.منبع:
 

http://www.farhangnews.ir


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/2/23:: 6:53 عصر     |     () نظر

دوستان!مجاهدان!

برای بحرین دعاکنیم.ازامام زمان (عج)بخواهیم.

ماکه آنجانیستیم،اما حداقل می توانیم با فضای مجازی جهادکنیم.

نتوانستم سکوت کنم...

این رامی توانم بگویم که این پست رااکیدافراموش نکنید.

بقیه+عکس های غم بار  درادامه مطلب

 

ادامه مطلب...

کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/2/17:: 11:7 عصر     |     () نظر

شکل گیری جبهه استادیومی‌ها

بحث از عکس‌العمل در قبال حضور تیم فوتبال الاتحاد عربستان در تهران از مدتی پیش در میان فعالان فضای مجازی و دانشجویی مطرح شده بود. دو دیدگاه کلی در این مورد وجود داشت که اصولاً آیا در زمانه‌ای که کشتار مردم بحرین و یمن توسط آل سعود در جریان است، حضور یک تیم وابسته به این دولت توجیحی دارد یا خیر؟ به خصوص که در میان مراجع عظام تقلید نیز سخن از تحریم حج عمره در صورت ادامه این روند وجود دارد. دیدگاه دیگر مبنی بر این بود که باید سعی کنیم تا از تریبون ورزشگاه اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانیم. دیدگاه دوم در این بین مقبولیت بیشتری یافت.

انتشار این خبر برای اولین بار در سایت تریبون مستضعفین صورت گرفت و سپس وب سایت‌های خبری دیگر به پوشش اخبار این حوزه پرداختند و توانستند موج رسانه‌ای را درباره این واقعه ایجاد کنند. تلاش و همراهی آن‌ها توانست عزم بسیاری را برای حضور در ورزشگاه جزم کند.

گروه‌های دانشجویی و فعالان فرهنگی و نیز فعالان فضای مجازی به میدان آمدند تا با صدای بلند و رسا مظلومیت مردم بحرین، یمن و لیبی را فریاد بزنند. علی‌رغم عدم همراهی نهادهای حکومتی، فعالان مدنی به میدان آمدند. هرکس به طریقی پیگیری کرده بود. یکی بیاینه و مطلب نوشته بود؛ یکی در وبلاگ و فیس‌بوک خبر را پوشش می‌داد؛ دیگری خبرنگار بود و آن یکی طراح تی‌شرت‌هایی با نماد مقاومت بحرین …

حرف و حدیث‌های قبل از بازی

تیم الاتحاد به تهران آمد. مورد استقبال مسئولین محترم قرار گرفت و در بدو ورود به آن‌ها گل تقدیم شد. خبرگزاری‌ها این تصاویر را در کنار تصاویر معطلی چند ساعته ورزشکاران پرسپولیس در فرودگاه عربستان و انگشت‌نگاری از آن‌ها قرار دادند.

خبر قرار تجمع در استادیوم برای حمایت از مردم منطقه دیگر رسانه‌ای شده است. اظهارنظرهای موافق و مخالف در این مورد اوج می‌گیرد. برخی می‌گویند احتمال لطمه دیدن به تیم پیروزی و جریمه شدن آن وجود دارد. اما نماینده کمیته انضباطی می‌گوید اعتراضات مردمی علیه عربستان نمی‌تواند به محرومیت تیم منجر شود و تنها می‌تواند جریمه نقدی داشته باشد. اما گویا باشگاه پرسپولیس مخالف اعتراض به کشتار مردم است و اعلام می‌شود که لیدرهای پرسپولیس برای فعالیت علیه دانشجویان هماهنگ شده‌اند. علی دایی می‌گوید مخالف هرگونه شعار غیرفوتبالی است و از هواداران می‌خواهد که فقط تیم را تشویق کنند.

حضور در استادیوم: الموت للسعودی!

روز موعود هماهنگی‌ها کمتر است. هرکس خودش را به نحوی رسانده است به استادیوم. کم کم از درب شرقی ورزشگاه وارد می‌شویم. توهین‌های دور از شان سربازان نیروی‌ انتظامی را گویا باید به جان بخری؛ از سویی ناسزاهای افسران نیروی انتظامی را بشنوی و هیچ نگویی …

تمام پرچم‌های بحرین و مصر و دیگر کشورهای اسلامی را هنگام ورود می‌گیرند یا پاره می‌کنند. هرکس به طریقی سعی می‌کند تا ندای مظلومبت مردم یمن و بحرین را به گوش مردم جهان برساند و کاری بکند.

بیش از هزار نفر یک جا جمع شده‌اند. حدود نیمی از یک قطاع ???? نفری سکو را پر کرده‌اند. هم برای پرسپولیس و ایران شعار می‌دهند و هم علیه آل‌سعود و هم به نفع مردم مظلوم.

 

پلیس دخالت می‌کند. خشن‌تر از هر برخورد دیگر. ده‌ها نفر را بازداشت می‌کند. با باتوم بر فرق دانشجویان می‌کوبد. باتوم می‌شکند، خون جاری می‌شود. یکی از بچه‌ها از درد به خود می‌پیچد. سرهنگ سپید مویی وارد می‎شود. فحش می‌دهد و با مشت و لگد برخی را تحویل نیروهایش می‌دهد. کسی عکس‌العمل جدی نشان نمی‌دهد. کسی برای درگیری با نیروی انتظامی نیامده است.

دانشجویان را به جای دیگری از ورزشگاه هدایت می‌کنند. لیدرها و بوقچی‌ها هواداران را به شعارهایی علیه دانشجویان تشویق می‌کنند. کمی بعدتر باز شعارهای دانشجویان اوج می‌گیرد. ناگهان یکی از بچه‌ها پرچمی از بحرین را در میان جمع باز می‌کند. دیگر تحمل نمی‌کنند. باتوم است که فرود می‌آید. با حرکت نیروهای پلیس از سه طرف، تنها راه باقی مانده برای حرکت، درب خروجی ورزشگاه است. دانشجویان ورزشگاه را ترک می‌کنند… اما بازی فوتبال همچنان ادامه دارد.

یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به خبرآنلاین می‌گوید: «هیچ خطری فوتبال ما را تهدید نمی‌کند چون به کمک نیروی انتظامی و همکاری خوب طرفداران فهیم‌مان توانستیم طوری از عرب‌ها میزبانی کنیم که هیچ مشکلی ایجاد نشود. ناظر کنفدراسیون هم دید که نیروی انتظامی سعی‌اش را کرد تا فضایی غیرسیاسی در ورزشگاه حاکم باشد. هیچ برخورد خاصی نداشتیم و همه چیز به خوبی پایان یافت. تازه عرب‌ها احتمالا یادشان رفته وقتی در مسابقات مقدماتی جام جهانی ????، بازیکنان بحرینی با پرچم عربستان روی چمن ورزشگاه رژه می‌رفتند. آن اقدام که سیاسی‌تر بود.»

بازداشتی‌ها سه ساعت بعد، و پس از احراز هویت دانشجویی آزاد می‌شوند. مجروحین مداوا می‌شوند و سرشان بخیه می‌خورد. پرسپولیس برنده می‌شود، اما به دلیل باخت‌های پیشین از ادامه راه باز می‌ماند. هرچند پیش از پایان بازی در اخلاق بازنده شده بود.

 

قرار بعدی؛ اصفهان!

هنوز ساعاتی از شب نگذشته است که خبرهای ورزشگاه اصفهان می‌رسد. جمعی از جوانان اصفهانی در ادامه روند آغاز شده قراری را برای بازی سپاهان و الهلال در ورزشگاه اصفهان هماهنگ کرده‌اند. هدف: «دفاع از مردم مظلوم منطقه!» خبرهای رسیده تا این ساعت حکایت از ضرب شتم جوانان و دانشجویان و بازداشت تعدادی از آن‌ها دارد. داستان تهران در اصفهان نیز تکرار شد.

مستند «به جرم حمایت از بحرین»

مستندی از آن چه در استادیوم آزادی رخ داد در قالب فیلم برای دریافت قرار داده شده است. تصاویر نشان دهنده‌ی حضور غیرتمندانه مدافعین از ملت‌های مظلوم منطقه در ورزشگاه آزادی است. جمعیت ابتدا با شعارهایی تیم پرسپولیس را تشویق می‌کند و در کنار آن بر ضد جنایات حکام خودکامه فریاد می‌زند. نیروی پلیس در چند مورد با این افراد درگیر می‌شود. ناگهان جمعیت را به گوشه‌ای از یک سکوی خالی هدایت می‌کنند. فریاد جمعیت همچنان بلند است. پلیس در حرکت بعدی حمله‌ای ناگهانی از سه جهت به تماشاچیان می‌کند و آنان را از درب خروجی به بیرون هدایت می‌کند. در این میان عده‌ای مصدوم می‌شوند.

مستند «به جرم حمایت از بحرین» – فرمت mp4 – حجم ?? مگابایت – زمان : ??:??:?? :

مستند به جرم حمایت از بحرین

گزارش تصویری

منبع: تریبون مستضعفین

 


نوشته شده توسط بحرینی 90/2/16:: 2:33 عصر     |     () نظر

 

 این پست رافراموش نکنید

در یک حرکت نمادین

در حمایت از شیعیان بحرین صورت خواهد گرفت :

به اهتزار در آوردن پرچم بحرین در بازی فوتبال

پیروزی ایران و الاتحاد عربستان

 

وعده ی ما 13 اردیبهشت ماه


ورزشگاه آزادی تهران

 


نوشته شده توسط بحرینی 90/2/8:: 2:51 عصر     |     () نظر

بسمه تعالی

 
کمپین بین المللی حمایت ازمردم کشورهای انقلابی منطقه در فضای مجازی راه اندازی شد
لطفا امضا واطلاع رسانی کنید
که اگر یک میلیون امضا بشود... دبیر کل سازمان ملل باید جواب بده
دوستان این مطلب خیلی خیلی مهمه
 اکنون با امضاء  به عهد و میثاق خود برای دفاع از مظلومین بار دیگر وفاکنیم
یک کلیک یک تیر به قلب دشمنان تا دندان مسلح و اشغال گر است
تامیتونن همه اطلاع رسانی کنید و امضاء کنید


کلیک کنید:

کمپین بین المللی حمایت ازمردم کشورهای انقلابی منطقه در فضای مجازی

روی گزینه ی:  Sign the Petition  درسایت کلیک کنید. 

به نقل از :
::جبهه وبلاگی غدیر::http://jwg.parsiblog.com/Posts/73


 

تاکنون:

 

13578.

بچه ها سریعتر لطفا! تعدادامضاءها باید بسیار بیش از این باشد.

 


کلمات کلیدی: حمایت ازبحرین

نوشته شده توسط بحرینی 90/2/1:: 5:8 عصر     |     () نظر

زلزله کلیپ دات کام 

کاری دیگر از کلیپ موبایل زلزله

مجموعه کلیپ های بیداری اسلامی

قسمت اول: بحرین

مــــیـــکـــس بـســـــــیار زیــــبــــا !

حتــــــــــما دانلود کنید ...

از هر طریق که می توانید این کلیپ رو منتشر کنید ...

دانلود با فرمت mp4 با حجم 19MB


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/2/1:: 4:20 عصر     |     () نظر

مطبوعات و خبرگزاری  -  زمان انتشار: ????/?/??  - ?? : ??    نظر: ? بازدید: ??   

فرقه‌ای کردن بحران‎سیاسی؛هدف رژیم بحرین
 
رئیس مرکز حقوق بشر بحرین :« دولت بحرین قصد دارد بحران سیاسی فعلی را به درگیری فرقه‏‎ای تبدیل کرده و آن را همانند کشمکش‎های فرقه‎ای منطقه جلوه دهد.»
 
به گزارش جام نیوز نبیل رجب، رئیس مرکز حقوق بشر بحرین، در مصاحبه با پرس تی وی با بیان این مطلب افزود:« اما این نظر مردم بحرین نیست، مردم بحرین خواستار حقوق سیاسی خود هستند و می‌خواهند در انتخاب دولت سهمی داشته باشند،مشارکت سیاسی، احترام به حقوق بشر و تدوین قانون اساسی توسط مردم از دیگر مطالبات آنان است.»
وی در ادامه ،حمله به مساجد و حسینیه‌ها در منامه را بدترین حادثه روزهای اخیر خواند و گفت:«هیچ‌کس نمی‌توانست تصور کند روزی به این مکان‌های مقدس حمله شود، ارتش بحرین بعضی از این مساجد را کاملاً تخریب کرده است؛ در حالی‌که دلیلی برای این اقدام وجود ندارد. این امر به منزله نقض حقوق دینی و اهانت به حق اجرای مراسم مذهبی به شمار می‌آید. همان‌طور که می‌دانید اکثریت شیعه بحرین روز گذشته برای شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) عزاداری ‌کردند و به بیشتر مساجد در مرکز منامه در حالی حمله شده است که مردم در آن مشغول عزاداری بوده‌اند.»
همچنین وی اضافه کرد:«به باور من حکومت بحرین قصد دارد مناقشه و بحران سیاسی فعلی را به کشمکشی مذهبی و فرقه‌ای تبدیل کند؛ زیرا به این شیوه و وقتی مسئله به مشکلی بین شیعیان و سنی‌ها تبدیل شود، می‌تواند همه کشورهای اسلامی را در این ماجرا دخیل کند. با وجود این، یکی از چالش‌های پیش‌روی مردم و مخالفان بحرینی این است که موضوع را همچنان سیاسی نگه‌دارند و آن را به شیوه‌ای سیاسی حل کنند.»
نبیل رجب در رابطه با دیدگاه سعودی ها نسبت به شیعیان خاطر نشان شد:« می‌دانیم که سعودی‌ها شیعیان را کافر تلقی می‌کنند و به همراه ارتش بحرین مساجد تاریخی شیعیان را تخریب می‌کنند. مساجدی که پیش از آمدن هر خاندان سلطنتی در این کشور وجود داشته است. شب گذشته زخمی‌های بسیاری بین مردم شرکت‌کننده در مراسم عزاداری داشته‌ایم، با وجود این نمی‌توانیم زخمی‌ها را به بیمارستان ببریم و باید حتی تیرخوردگان را در خانه مداوا کنیم. علاوه بر این، همانطور که می‌دانید بسیاری از آموزگاران زن نیز ناپدید شده‌اند.»

 


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط بحرینی 90/2/1:: 3:22 عصر     |     () نظر

مقامات بحرینی در ادامه تلاش های خود برای منتسب کردن اعتراضات به حق اکثریت شیعه کشورشان به تحرکات ایران و حزب الله در این کشور ، پرونده آنچه که دخالت های ایران و حزب الله در امور داخلی خود می نامند را به سازمان ملل فرستادند.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه گلف نیوز وزیر خارجه بحرین با ارسال نامه ای به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از وی خواسته است تا این نامه به عنوان سند رسمی سازمان ملل انتشار یابد.

ارسال این نامه که حاوی برخی شواهد ادعایی از دخالت های ایران و گروه حزب الله لبنان در ناآرامی های داخلی در بحرین است پس از آن صورت می گیرد که علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته با ارسال نامه ای به دبیر کل و رییس شورای امنیت ملل متحد از این سازمان خواسته بود تا پرونده بحرین همچون دیگر کشورهایی که این روزها در موج ناآرامی های داخلی در خاورمیانه مورد توجه سازمان هستند ، در این سازمان مورد بررسی قرار گیرد.

بحرین و دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ایران را به دست داشتن و تحریک ناآرامی های داخلی در بحرین متهم می کنند و اخیرا وزیر امور خارجه این کشور اعلام کرد که تا زمانی که تهدید ایران وجود دارد نیروهای نظامی شورای همکاری خلیج فارس ( به ویژه عربستان ) همچنان در این کشور خواهند ماند.

شیخ خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین درباره ارسال نامه اش به دبیر کل سازمان ملل گفت : " ما نامه ای به همراه شواهد و مدارک خود از دخالت های ایران و حزب الله در امور داخلی خودمان را به بان گی مون دبیر کل سازمان ملل فرستادیم."

این مقام بحرینی افزود :‌"‌ما تا کنون شاهد چنین حد از دخالت های دو ماه گذشته ایران در امور داخلی کشورهای عربی نبوده ایم. ایران پیش از این نیز در امور داخلی ما دخالت می کرد اما این بار اوضاع فرق می کند."

وی افزود : ارسال این نامه به دلیل اقدامات دامنه دار ایران در دخالت در امور داخلی بحرین بود.


کلمات کلیدی: بحرین،شکایت

نوشته شده توسط بحرینی 90/2/1:: 2:44 عصر     |     () نظر